Vše o Železném Brodě

VOLBY 2014

Počet příspěvků: 54 zobrazené: 41 - 50
< << 2 3 4 5 6 >

Předmět: VOLBY 2014

Vážená paní Kortanová
Já Vás žádného občanského práva na cokoliv přeci nezbavuji. Jen se Vy, nemůžete zbavit osobní odpovědnosti, za své činy.

Nevím, kam jste v podpoře hnutí zašla Vy, ale pokud se pan Hromas nechá fotit i na předvolební bilboard, tak se prostě mění z postavy soukromé, na veřejnou. Nastane ta situace, o které já nevěděl, ale o několik příspěvků výše ji popsal. Že voliči se rozhodují také podle tváří. Popsal jsem tam situaci, kdy si někdo všimne pana Hromase na volebním bilboardu na Cristalu a podle toho, že " ho znal, pracoval s ním atd, atd" ho bude volit.

A pan Hromas mi tuhle situaci potvrdil v tom odkazu co mi dal a já sem z něj dal citaci. Kde sám pan Hromas píše, že bude  přesvědčovat lidi kteří ho znají a doufá že na něj dají. To již nemá se soukromou osobou nic společného. To je prostě předvolební agitace v rámci nějakého subjektu. A podsouvání té myšenky"Já jsem slušný, přeci bych se nespojil s nějakým lumpme. Znáš mě, vol je" Proto se strany snaží ve svých kampaních zapojit známé osobnosti z veřejného života, aby pro ně učinkovali v předvolebních šotech, objížděli s nimi mítinky. 

Je rozdíl, pokud sedí občan v hospodě a bude říkat koho bude volit a proč ho bude volit, než když se dá veřejně vystavit na plakáty a říkat koho bude volit a proč ho bude volit. Již to nejsou ty hospodské řeči, ale prostě slova nekoho, kdo na voliče zhlíží z předvolebních plakátů. A  protože na tom plakátu je také nějaký název nějakého hnutí, tak se ten člověkstává oficiální součástí toho projektu. Z toho prostě nemůžete vycouvat.

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Tribučku,

pana Hromase nikdo volit nemůže, ať je vyfocen kdekoli, jednoduše proto, že není kandidátem voleb. Máte v tom malinko chaos. To, kdo je kandidátem a kdo podporovatelem si můžete zjistit nejlépe na webových stránkách Občanů pro změnu a nebo na Facebooku.

Nebojím se, že by Broďáci byli tak jednoduší, aby volili jen podle "ksichtu na fotce". Vědí, za kým je vidět práce a kdo vede jen ty hospodské řeči...

Předmět: VOLBY 2014

Vážená paní Kortanová
V jednom z prvních příspěvků píšu, že pan Hromas je jen podporovatel. Který se nechal fotit na bibloardy a udělal ze sebe jednu z tváří hnutí. 

Nepodsouvejte mi něco, co jsem neřekl. Nic o jednodušších Broďácích jsem neřekl, jen prostě konstatuji, že lidé se rozhodují podle tváří. A to platí v jakémkoli stupni politiky. 

Já mám již vybráno, koho budu v letošních volbách volit. Ale samozřejmě neznám každého kandidáta, takže budu logicky předpokládat, že kdyby se na nějakém bilboardu někdo objevil, že je s hnutím, stranou oficiálně spjat. Tak jako pan Hromas. A nemohu ani třeba vědět, že ten člověk osobně nekandiduje, jen se nechal někde oficiálně zvěčnit.

Všchny hnutí, strany kandidujicí v těchto volbách nabízejí víceméně to stejné. Takže stejně bude záviset hlavně na osobních sympatiích. Koho znám z osobního života, zda mu mohu věřit. Zda je za ním nějaký ten kus práce. 

Předmět: VOLBY 2014

Zdravím všechny.
Tak se mohu „pyšnit“ novým titulem od p. starosty Jakubičky,
udavač – („honoris causa“)?
http://www.zeleznybrod.cz/cz/diskuse/vse-zeleznem-brode/?pId=741
( Datum: 26.09.2014 11:56 Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?)

Přemýšlím tedy o významu tohoto slova, mimochodem mi to připadá trochu „blbá káva“. Není to náhodou tak, že udání, udavačství je hanlivé označení pro podání oznámení (trestní) nebo oznámení nějakého stavu, skutku či činu někým (udavačem) nejčastěji anonymním nebo v utajení? Zpravidla bývá pak spojováno s diktaturou nebo totalitními systémy a nejčastěji směřuje k výkonné moci (zpravidla jednostranné) a označuje jako původce skutku někoho či něco s opačnými názory či ideologií.
V demokratické společnosti (za kterou mimochodem považuji i tu naši – alespoň doposud) má být přeci přáním i povinností každého občana (vedoucí představitele nevyjímaje) dodržování přijatých pravidel, norem a zákonů. V případě nějakého porušení takovýchto pravidel má občan právo ale dokonce i povinnost dožadovat se vysvětlení, zasadit se o upuštění od tohoto jednání
a vyžadovat následné zjednání nápravy. Vedoucí představitelé by pak měli být o krok napřed
a jít vždy příkladem (což je asi zde u nás utopie).
http://www.zeleznybrod.cz/cz/diskuse/vse-zeleznem-brode/?pId=1093
( Datum: 23.09.2014 00:14 Předmět: VOLBY 2014)

Netvrdím, že každý je neomylný, ale v případě nevědomého pochybení, by dotyčný měl umět vyvodit patřičné závěry a stav se pokusit napravit. Minimálně omluvou a pokud je to proveditelné
i činem.
Jiná situace je u případu vědomého porušení nějakých norem, kdy dotyčný zapírá, mlží a není ochoten tento nenormální stav uznat a dokonce ani napravit. Zde je pak potřeba přemýšlet o morálních hodnotách…
Namísto přiznání pochybení a omluvy – osočení z „udavačství“… Zajímavá úvaha… (Asi jako násilník, který při přepadení sám dojde k újmě na zdraví ale požaduje po napadeném „satisfakci“).
Takovýto stav chceme???

Slunce v duši.

Ernesto Malafarina st.

Předmět: VOLBY 2014

Zaujala mne kombinace názvu tématu a jména jeho zakladatele. Nahlédl jsem do něj, abych se něco dozvěděl o volebních prioritách volebního skupení p. Malafariny, které je pro mě programově i osobně zcela neznámé. No, dozvěděl jsem se. Centrálním problémem Železného Brodu je zřejmě otázka, zda nějaké plakáty, co tu budou asi tak dva týdny, mají všechny potřebné bumážky a čísla jednací. Možná pro někoho, kdo žije v přízračném Kafkovském světě bumážek a jiných byrokratických instrumentů, to je vážně to nejdůležitější. Osobně však soudím, že většina lidí stále ještě žije v realitě a řeší spíše reálné problémy než to, jaké má který plakát číslo jednací a zda se po Brodě náhodou nepotulují divoké plakáty bez správné bumážky.  Svým způsobem by se volební uskupení s těmito programovými prioritami možná hodilo spíše tak do Ruska. Tam vždy otázky bumážek a byrokratických regulí hrály centrální roli, lhostejno zda za cara, sovětů či báťušky Putina.

Předmět: Re: VOLBY 2014

Dobry den, zaujal mne velmi Vas prispevek o podivnych volebnich prioritach p. Malafariny. Skutecne ma byt centralnim problemem Zelezneho Brodu otazka, zda nejake bumazky, co budou lide davat do uren (po dobu celkove asi tak 16 hodin behem pristiho vikendu) budou mit vsechna potrebna overeni a cisla jednaci?  Zkoumat, zda se v te urne nebudou potulovat divoke volebni hlasy bez spravne bumazky? Tohle prece neni dulezite pro lidi, resici realne problemy. Je to pro nekoho, kdo zije v prizracnem kafkovskem svete  byrokratickych instrumentu a vzhlizi  se v risi batusky Putina...

Předmět: Re: VOLBY 2014

Miloš Zahradník napsal(a):

Dobry den, zaujal mne velmi Vas prispevek o podivnych volebnich prioritach p. Malafariny atd.


Tak tedy jinak, neboť jak vidno, lehce obrazné vyjádření může vést k nedorozumění. Pod hlavičkou Volby 2014 založenou šéfem jednoho z volebních uskupení  jsem hledal relevantní téma, našel jsem sbírku zbytečných řečí o naprosto okrajových pseudoproblémech. Toť vše, co jsem chtěl říci.

JH

Předmět: Re: VOLBY 2014

 Ja jen dodam, ze citovat je treba tak, aby zustal zachovan smysl poznamky, na kterou reaguji. To je zvlast dulezite v pripadech, kdy obe strany pouziji "lehce obraznych prirovnani"  :)

Předmět: VOLBY 2014

Vážený p. Hlava.
Diskusní fórum, tak jak je zmiňujete, není místo pro představování jednotlivých uskupení, kandidátů a jejich programů (k tomuto účelu má většina všelijaké prospekty a jiné materiály, taktéž i stránky WWW., nebo fb. profily, kde naleznete dostatek potřebných informací) ale je to místo
pro diskuse o různých aspektech voleb. Do tohoto témata zajisté tedy patří čistota a legálnost jednotlivých kroků předvolební kampaně, či všelijaké (i oboustranné) názory a pohledy na VOLBY.
A jestli někdo je ochoten zajít za hranici legálnosti, pokusit se ovlivňovat voliče neférovými způsoby ke kterým se ostatní nepropůjčují, pak se nezlobte ale jedná se o tzv. nekalou konkurenci.
Nebo snad Vy víte o jiných nepovolených „bannerech“ (tak jak je zmiňuje p. Jakubička - Datum: 24.09.2014 10:59 Předmět: VOLBY 2014, „všechny transparenty jsou vyvěšeny za naprosto stejných pravidel jako všechny ostatní v Brodě.“)? Já tedy ne.
A ještě jedna poznámečka na okraj. Na boku hotelu Cristal směrem do Masarykovy ulice jsou prázdné vitríny. (Kdysi v nich bývali výrobky našich sklářů.) Tyto vitríny v podstatě zejí prázdnotou a jsou na nich cedule – „PRONAJME SE“, vč.tel.čísla. Zavolal jsem tam tedy a dozvěděl se: „bohužel všechny si je někdo pronajal až do voleb a vzal si od nich klíče. Lituji.“ Zajímavé!?!
A jestli se přikláníte k názoru, že špatný není ten co nedodržuje platnou legislativu, ale ten kdo na to upozorní pak nevím, nevím… ZATÍM jsme totiž stále ještě v demokratické společnosti.
Zkuste mi tedy VĚCNÝMI ARGUMENTY dokázat, že se mýlím!
Slunce v duši
Ernesto Malafarina st.

Předmět: VOLBY 2014

Motat se zde do mnohdy divoké debaty nechci,ale pokud jsem teoreticky né zcela rozhodnutý volič komu dát hlas tak jistě budu přihlížet k tomu kdo nejlíp uspokojí mé volnočasové aktivity...
Řadím se mezi pejskaře a věřte že je to široká voličská základna.Otázka tedy zní co pro nás hodláte udělat,než jen chtít poplatky ze psů....
Postrádám tu plochu určenou k volnému pohybu psů a cosi jako psí hřiště se základním vybavením...
Buď se odpovědi nedočkám nebo bude "kousavá" jako mnohé co tu jsou...
Počet příspěvků: 54 zobrazené: 41 - 50
< << 2 3 4 5 6 >