Vše o Železném Brodě

VOLBY 2014

Počet příspěvků: 54 zobrazené: 31 - 40
< << 2 3 4 5 6 >

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Hromasi
Kladete si otázku a rovnou na ní odpovídáte. Ale odpověď na ní je ryze sunjektivní hodnocení. Tak to nepředkládejte jako jasný fakt.Myslím toto"kladu si otázku, jak je možné, když lze měnit v Železném Brodě dlouhodobě politiku na přívětivější, selským rozumem pochopitelnější, občanské společnosti prospěšnější, se mnozí voliči, podle mého názoru, nějakým záhadným způsobem nechávají přesvědčit, že všechny podobné atributy zajistí i někteří politici, kteří v minulosti dokázali opak"

Stejně bych já mohl polemizovat o tomto:"Není také ani nikterak těžké sestavit natolik úžasný a podbízivý volební program, „že by mámo byl hřích, ho nevolit“.¨
Přesně toto je ten předvolební plakát, vysící na Cristalu. Můžeme být vlastně rádi, že současnou vládnoucí garniturů napadlo měsíc před volbami co s Cristalem. Je smůla, že je to celé čtyři roky nějak míjelo. Pokud si vezmu starý volební program strany se kterou sympatizujete, tak si namátkou vzpomenu třeba na slib zajistit autobusovou dopravu na středisko. To není podle Vás populismus nejhrubšího zrna? Myslím, že oba víme, že to je finančně asi hoooooodně mimo realitu. Ale sliby se slibují, že? Stejně jako navýšení bezpečnosti ve městě, které bylo ve finále provedeno snížením počtu městských strážníků A takto bychom mohli pokračovat dále. Panjakubička napíše co podle něj splnili a oponent, kdokoliv, to může stejně rozporovat. Protože se pohybujeme na bázi subjektivních dojmů.

Mě třeba podstatně více vyhovovalo si přečíst podrobný záznam z jednání zastupitelstva, než ten současný záznam. Protože když si ho teď zkusím pustit, tak vidím něco v rozlišení 352x288 a zvuk vycházejícíjakoby z láhve. A to pominu že tím co je hlavně vidět je ta blikající obrazovka, takžena záznam se dá koukat tak minutu a začne Vás bolet hlava. Ale co se nepochlubit, že?

Další drobnost. Pan starosta se chlubí čerpáním dotací, nejen z Evropských fondů. Do EU jsme vstoupuily v roce 2004 a čerpání dotací se rozjelo až v poslední době. Takže je vcelku logické, že asi bude suma nejvyšší v poseldní době. Přitom pan starosta píše toto:"
  • Přepracováním původního projektu jsme dosáhli na evropskou dotaci Regionálního operačního programu ve výši 56 mil. Kč."
A co zo toho vyplývá? Že se z 80 milionů použilo 56 zde. Na zbytek tedy je 24 mio. To není již tak moc. Ale opět, co se nepochlubit, že? 

Snížení cen za mobilního operátora. neproběhla v Čechách náhodou poměrně velká cenová revoluce v mobilním byznysu? To čím se pan starosta chlubí, je naprosto přirozený proces, který zde proběhl a jeho zásluha to opravdu není.Je to stejné, jako by říkal, že koupil nové auto a to jezdí o polovinu levněji. Také to není jeho zásluha, ale zásluha výtobce toho auta.

Tak a teď to hlavní. Malý rynek. Když byla výstava návrhů na radnici, tak jsem rpočítal tu knihu a nějak se tam oslavné chorály neobjevovaly. A i teď nevím o nějaké podpoře této akce. Malý rynek bude zastavěn k nepoužití? Tady jde současné vedení radnice přímo proti vůli občanů. Ale proč se nepochválit, že?
A pokud vezmu dále program strany Občané pro změnu, tak bych mohl pokračovat. Ale tak jako Váš názor, je to můj subjektivní názor.
Čerpal sjem z těchto stránek:http://www.obcaneprozmenu.cz/
PS: A ač jsem se s minulým vedením radnice na mnohem také neshodl, tak mě nikdo z předsdtavitelů města nenadával do debilů



Předmět: VOLBY 2014

Protože bohužel příspěvek ve skvělých nových stránkách nejde editovat, tak ta čáska 56 mio, se vztahuje na trminál.

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Trybučku. Nechtěl jsem reagovat, ale když jste mne oslovil, budiž. Dovolte, abych Vás upozornil, že píši podle mého názoru a na vlastní otázky si odpovídám jak chci a jak to cítím. Nemohu ovlivnit, zda někdo odpovědi považuje za čirý fakt nebo naprostý blábol, je to přece výhradně jeho věc. Musím Vám totiž připomenout závěr úvahy, neboť mám pocit, že jste ji až do konce nedočetl. „Berte to tak, že se jedná o můj osobní soukromý názor, bez politického zadání“. Mám totiž za to, že jakékoliv téma či názor se k zamyšlení může hodit, pokud ne pak stačí jen zahodit. Jak vidím nemýlil jsem se a jsem tomu rád.

I Vám přeji šťastnou ruku a hodně zdraví.
Zdeněk Hromas   

Předmět: VOLBY 2014

Z Březinova dopisu Anně Pammrové, 25.–30. září 1896: „… Literární obec mladých je rozbitá, plno osobních rekriminací, vášnivých útoků, málo lásky; kletba ideových zápasů stíhá i jejich soukromé styky a činí cizinci, který je ve spojení s většinou z nich, postavení nevlídné. […] Teskno.“

Jen obec literární? Jen ti mladí? Vážně? Češi... Tedy dokonce i Broďáci... Natož před volbami!!!

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Hromasi
Začnu tím, co mě tíží nejvíc. Je takový problém, správně opsat jméno jiného člověka? Neměl by být, že ano?

A nebojte se, dočítám dobře. Jen mě konec Vašeho příspěvku nějak vrtal v hlavě. 
Opravdu chce člověk, který je u toho zmiňovaného politického hnutí uveden na stránkách přímo mezi vyvolenými podporovateli. Člověk který je dle mých informací jeden z těch, co chce zachránit Cristal vyfocen přímo na bilboradu. Opravdu chce tento člověk jiné přesvědčovat o tom, že :"  že se jedná o můj osobní soukromý názor, bez politického zadání"
 Rudé Právo hadr. No fuj

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Tribučku, každého z nás zřejmě nejvíc tíží něco jiného. Pokud Vám mohu ulehčit, omlouvám se za nesprávné uvedení vašeho příjmení.
Informace máte přesné, podporu Změny pro občany neskrývám, nicméně tvrdím, že všechny mnou podepsané texty, jsou osobním názorem, bez jakýchkoliv zadání.
Rudé Právo jsem v životě neodebíral, možná i proto jsem Vaším závěrem poněkud zaskočen.
Hezký den.  

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Hromasi
Ano, jsem poměrně háklivý na jméno. Již proto, že pokud někomu s kým diskutuji nestojím ani za správné opsaní, jak mu mám věřit toho váženého pána.

Čeština má spoustu přísloví. A jedno je tak nějak zrovna k vašemu případu. Nejde sedět jednou prdelí na dvouch židlích. 

Není možné být jen tím osobním, soukromým hlasem, když jste se stal, předpokládám dobrovolně, jednou z mediálních tváři hnutí Ať se Vám to líbí, nebo ne, tak jste tím překročil prostě hranici od soukromé osoby, která si může říci že je to jen jeho názor, k osobě politicky angažované. Sice nekandidující, ale na bilboardu, na stránkách hnutí.

A s tím souvisí i Vaše osobní zodpovědnost, kterou máte. Lidé se u voleb rozhodují všelijak. A jednou z rozhodovacích voleb jsou také známé tváře. Uvidí Vás a řeknou si:" jé toho já znám, dělal jsem s ním, chodils ním na pivo, okopával zahrádku, či kdesi cosi, toho budu volit." Vy jste se nechal fotit na propagaci tohoto hnutí, takže se opravdu již nedá mluvit o tom, že jste politicky neangažován. A tím pádem Vaše slova zde, nemohou být brána, jako slova soukromá, nepolitika, bez politického zadání.

A k Rudému Právu. Tam také zaznívala pravda podobně vylepšená a upravená, jak se to hodilo. Tak jak ji prezentujete zde Vy.


Předmět: VOLBY 2014

Pane Tribučku, opravdu se domníváte, že sympatizanti čehokoliv, vyfoceni na čemkoliv, přestávají být svéprávnými soukromými osobami, bez vlastních myšlenek a názorů? Já přece nepopírám sympatie ke Změně pro občany, nicméně vás mohu ujistit, že si s většinou netykám, nedostávám politická zadání a nejsem jí nikterak zavázán. Prostě když se mi něco líbí nebo nelíbí, tak neváhám a podpořím nebo zkritizuji, za což jsem samozřejmě ochoten nést osobní odpovědnost, ale rozhodně bych si netroufl jiným určovat jakékoliv hranice. Pokud by Vás to opravdu zajímalo, doporučuji navštívit  např. http://www.nasliberec.cz/  (OBČANSKÝ A PROTIKORUPČNÍ WEB) zadat do kolonky hledat mé jméno a zjistit, jaké příspěvky jsem tam kdy publikoval, jakých diskusí se zúčastnil a zda jsem někdy zastupoval stranu či hnutí.
Jak jsem Vám už předeslal, Rudé právo jsem nikdy, do svých 67 let jako celoživotní nestraník neodebíral, tak se nedivte, že ho nemám tak pod kůží.
Mějte se hezky.

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Hromasi
Děkuji za typ. Hned jsem objevil něco co potvrzuje má slova. Cituji Vás: "Proto se jako sympatizant zapojím do předvolební kampaně podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Mám na mysli volební výzvy přátelům z Libereckého kraje, kteří mě znají a doufám, že na mně i dají"
A tohle není rovnou agitace za nějakou politickou stranu, nebo hnutí?Jak jinak to chcete nazvat? Přesvědčujete lidi, aby někoho volili, napíšete to a přesto nemám pravdu? To je to o čem jsem psal výše. Aktivně ovliv%nujete lidi,aby někoho volili. To již není jen soukromí názor. 

Předmět: VOLBY 2014

Dobrý večer všem,

zaujal mě v diskusi uvedený názor pana Tribučka, totiž že člověk, který veřejně vyjádřil své sympatie a podporu sdružení nezávislých kandidátů, přestává být nepolitikem a jeho názory nemohou být zkrátka názorem občana, bez politické objednávky.

Zajímá mě to, protože i já jsem se (samozřejmě dobrovolně) přidala k podporovatelům Občanů pro změnu. Stejně jako před čtyřmi roky.

A trvám na tom, že vyjádření sympatií a podpory komukoli ve volbách (a to jakýchkoli) nikoho nemůže zbavit jeho občanského práva vyjádřit svůj názor na cokoli. 

Počet příspěvků: 54 zobrazené: 31 - 40
< << 2 3 4 5 6 >