Vše o Železném Brodě

VOLBY 2014

Počet příspěvků: 54 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: VOLBY 2014

Dobrý den,
nezbývá mi, než abych reagoval na nespravedlivé osočení na diskuzním fóru. Nechci, aby se ono "nedorozumění", či jak je nazvat, stalo nábojem v laufu populistických grafomanů. 
   Je tomu již několik týdnů, kdy jsem se na možnost umístění našeho plakátu na jejich zdi paní Vetlé zeptal. Neměla námitek a ostatně stejným způsobem jsme získali její souhlas při předvolební kampani při volbách minulých. Snad mne opravňovaly naše do dnešního dne nadstandardní až sousedské vztahy, že jsem nežádal souhlas písemný. 
  V den, kdy jsme dorazili s řádně pronajatou montážní plošinou - tedy minulý čtvrtek 18.9. asi ve 13 hod., problém ještě nebyl. A ještě jednou děkuji, že nám paní Vetlá ochotně umožnila přístup k elektrické zásuvce. Prozradil jsem jí, že proud potřebujeme k navrtání zdi pro několik hmoždinek. Přiznávám, že nám umístění plakátu trvalo poměrně dlouho - asi půldruhé hodiny - tedy žádná partyzánština, že..... Bezmála týden se nic nedělo a dnes se dozvím, že se na našem vztahu asi něco změnilo. Je mi z toho smutno, protože mi není jedno, komu lidé v mém okolí důvěřují. 
    Důrazně se proto ohrazuji, že bych někoho záměrně uvedl v omyl, že jsem rodinu Vetlých zneužil pod nějakou záminkou či měl z kauzy cokoli jiného, než hluboký smutek.

                                                                                                                Petr Vacek

Předmět: Re: VOLBY 2014

Petr Vacek napsal(a):

Dobrý den,
nezbývá mi, než abych reagoval na nespravedlivé osočení na diskuzním fóru. Nechci, aby se ono "nedorozumění", či jak je nazvat, stalo nábojem v laufu populistických grafomanů. 
   Je tomu již několik týdnů, kdy jsem se na možnost umístění našeho plakátu na jejich zdi paní Vetlé zeptal. Neměla námitek a ostatně stejným způsobem jsme získali její souhlas při předvolební kampani při volbách minulých. Snad mne opravňovaly naše do dnešního dne nadstandardní až sousedské vztahy, že jsem nežádal souhlas písemný. 
  V den, kdy jsme dorazili s řádně pronajatou montážní plošinou - tedy minulý čtvrtek 18.9. asi ve 13 hod., problém ještě nebyl. A ještě jednou děkuji, že nám paní Vetlá ochotně umožnila přístup k elektrické zásuvce. Prozradil jsem jí, že proud potřebujeme k navrtání zdi pro několik hmoždinek. Přiznávám, že nám umístění plakátu trvalo poměrně dlouho - asi půldruhé hodiny - tedy žádná partyzánština, že..... Bezmála týden se nic nedělo a dnes se dozvím, že se na našem vztahu asi něco změnilo. Je mi z toho smutno, protože mi není jedno, komu lidé v mém okolí důvěřují. 
    Důrazně se proto ohrazuji, že bych někoho záměrně uvedl v omyl, že jsem rodinu Vetlých zneužil pod nějakou záminkou či měl z kauzy cokoli jiného, než hluboký smutek.

                                                                                                                Petr Vacek

 Vážený pane Vacku,

O tom, že chcete cosi pověsit na čtyři hřebíčky už manžel psal. CO TO JE mi přišel sdělit v sobotu ráno Pavlík když se vracel z Ostravy.

Asi takto MÁMO CO JSI TO NECHALA POVĚSIT NA TU ZED ?

Já jsem mu odpověděla CO ASI TO MÁ PAN VACEK NĚJAKOU REKLAMU NA SKLENĚNÉ MĚSTEČKO

On nato odpověděl JO PAN VACEK? TAK SE BĚŽ PODÍVAT

TO CO JSEM UVIDĚLA NA ZDI POCITUJU JAKO VELKÝ PODVOD A NEDIVTE SE ŽE MÁM NA VÁS TAKOVÝ VZTEK. VAŘÍ SE TO VE MĚ JEŠTĚ TED

JELIKOŽ JSEM MUSELA NA ŠKOLENI DO AUTOŠKOLY TAK TO SCHYTAL JAKO PRVNÍ JIŘÍ NOVOTNÝ MLADŠÍ, PROTOŽE VÍM ŽE SEDÍ V ZASTUPITELSTVU.

OPAKUJI KDYBY JSTE SE PŘÍMO ZEPTAL NA UMÍSTĚNÍ POLITICKÉ REKLAMY, TAK VÁM ŘEKNU AT POČKÁTE NA PANA VETLÉHO AŽ SE VRÁTÍ Z DOVOLENÉ.

CO SE TÝKÁ VLASTNICTVÍ ZDI PANA DONÁTA JAK TVRDÍ PAN STAROSTA, BYLO ŘEŠENO SNAD DESÍTKY LET MANŽELOVÝMI RODIČI JEŠTĚ V DOBĚ KDY POZEMEK VLASTNILO MĚSTO

NESTAVTE SE DO ROLE ŽE VÁM CHCI NĚJAK ŠKODIT

NIC OSOBNÍHO VŮČI VAŠÍ RODINĚ ANI VAŠÍ STRANĚ NEMÁM.

MÁME DEMOKRACII A KAŽDÝ MŮŽE VOLIT KOHO CHCE.

JARMILA VETLÁ


Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Vetlý, vážená paní Vetlá,

mrzí mě ty zbytečně vyhrocené emoce.

Rozhodli jsme se v zájmu zklidnění situace, a to i u Vás v rodině, že transparent sundáme. I když se domníváme, že nejste vlastníkem této zdi a nelze tedy sundání požadovat. Skutečný vlastník nám vyvěšení povolil.
Vznikne nám sice finanční ztráta (náklady na plošinu platíme Technickým službám), ale nechceme jít hlavou proti zdi (v tomto případě doslova).

Klidný víkend

André Jakubička

Předmět: Re: VOLBY 2014

 

André Jakubička napsal(a):

Vážený pane Vetlý, vážená paní Vetlá,

mrzí mě ty zbytečně vyhrocené emoce.

Rozhodli jsme se v zájmu zklidnění situace, a to i u Vás v rodině, že transparent sundáme. I když se domníváme, že nejste vlastníkem této zdi a nelze tedy sundání ožadovat. Skutečný vlastník nám vyvěšení povolil.
Vznikne nám sice finanční ztráta (náklady na plošinu platíme Technickým službám), ale nechceme jít hlavou proti zdi (v tomto případě doslova).

Klidný víkend

André Jakubička
 
Vážený pane starosto,
Došlo k totálnímu selhání komunikace PANA VACKA.
TAK AŤ TO ASPOŇ PŘIZNÁ.
Vím, že dům vypadá jako zbořeniště, a vůbec bych se nebránil umístění vkusné reklamy na památkovou oblast Trávníky.
Například velká orientační mapa a foto několika chaloupek.
Mohli by jste se zeptat paní Kortanové jestli by nedala souhlas ke zveřejnění několika obrázků ze své knížky?
To ja ale jen takový nápad, který by asi nenapadli ani památkáři.
Protože by to byla reklama, která by uřčitě městu přispěla k rozvoji turismu.
Opakuji, že nic proti Vám ani Vaší straně nic nemám.
VLADIMÍR VETLÝ

Předmět: VOLBY 2014

Zdravím všechny.
Diskuze se rozjela velkou rychlostí, občas něco ustřelí, ale stále nevíme a nedozvěděli jsme se to podstatné z mé 1. otázky ze dne 23.09.14, v 00:14; nepadla totiž jasná odpověď:
Splňují reklamní poutače - 6 bannerů o kterých je řeč všechny požadavky platné legislativy: ........... ANO nebo NE???
Požaduji jasnou a konkrétní odpověď, bez mlžení a zavádění diskuze na jiná témata.
Vpřípadě odpovědi ANO prosím o čísla jednací a datumy projednávání i schválení,
v případě odpovědi NE prosím o vysvětlení, jak to že došlo k jejich umístění, kdo dal patřičné pokyny.
Děkuji, Ernesto Malafarina st.

Předmět: VOLBY 2014

Tyhlety banery každého jenom otravují. Já bych všechny ty komunální volby zakázala.

Věra Pohlová, důchodkyně

Předmět: VOLBY 2014

Dobrý den pane Jakubičko,

 když jste si tak jist vlastníkem zdi na Malém náměstí, proč jste se ptal i paní Vetlé ?

Jestli není zmiňovaná zeď ve vlastnictví manželů Vetlých , oni Vám žádné povolení dát ani nemůžou.

Není to zase tak nějak trošku jinak než tu tvrdíte ?

Ovšem pokud je zeď Vetlých , tak vám je v tom případě povolení od pana Donáta asi k ničemu.

Ráda bych se dozvěděla pravdu, jak to celé je.

Předmět: VOLBY 2014

Zdravím všechny.

Pane starosto, zřejmě jste se stal obětí špatné práce vašich spolupracovníků. Konkrétně pana Vacka. Ten teda zrovna přímo zaperlil. Možná, kdyby jste si nějaké informace vytáhl od úředníků z ,,výstavby,,, mohlo být o mnoho nepříjemností méně. Pokud vím, tak uvedený pozemek chtěli Vetlých tenkrát koupit od města a tento byl koupen panem J.Ježkem. Asi za 50 tis. Kčs. Po čase byl tento pozemek přeprodán dál panu Donátovi už za 250 tisíc. A u něho se ty prodeje zastavily. Ale s tou inkriminovanou zdí to bylo jinak.Ta zeď se měla opravovat a bylo ještě před tím prvním prodejem požadováno, aby si to udělalo město. To se bránilo tak, a tenkrát to zařizoval Dr.Motlík, že zeď je rodiny Vetlých a proto město nebude opravovat majetek soukromého majitele. Dokonce, rodina Vetlých na tu darebnou zeď, dostala úvěr od města, pro její stažení, aby se dům po prodělaných záplavách nerozpadl. Uvedené úpravy jsou na té stěně dodnes vidět. Jak dále vznikla ta lapálie kolem transparentu, už všichni asi ví. Jinak, k panu Vackovi, neumím si doplnit tvář k tomuto jménu. Ale, to není až tak u mě překvapující. Od vidění znám spoustu lidí, některé i jménem. Tak, nic proti němu. Škodí si sám.

Jinak drobný postřeh, známí mi říkali, že u minulých několika voleb, se po volbách prováděly povolební jednání, ať už byl vítěz těch voleb kdokoliv. Ale, letos se prý tato jednání, rozjela už někdy začátkem Září. Jestli to je pravda, tak je to velmi zajímavý počin. Na naše oblastní městečko.

Předmět: VOLBY 2014

    Předvolební: Jako malé děti
    Asi týden jsem, jako důchodce, pozorně sledoval hrající si děti na pískovišti mezi paneláky. Nejsem deviant, zajímala mě výhradně mentalita dětí předškolního věku, pro porovnání s mentalitou dospělých s životními zkušenostmi. Zjistil jsem, že stálým zdrojem křiku a šarvátek na pískovišti byla neodolatelná touha vzít si hračku nebo jen špinavý kamínek, toho druhého.
    Několik capartů vytrvale a přísně nařizovalo ostatním s kým si kdo může nebo nesmí hrát, co se bude stavět nebo bourat a jaké hračky se k tomu budou používat. Neúnavně popichovali jedny proti druhým. Dostali mnohokrát s křikem nabančeno, ale pokaždé se oklepali a pokračovali. Podobně dopadali i caparti, co naopak štědře rozdávali ostatním vláčky, bagry, lopatičky, kyblíčky, panenky a jiné hračky, přestože jim nepatřily. Občas si porozuměly některé děti navzájem natolik, že si spolu začaly pěkně a klidně hrát, ostatní však pravidelně takovouto začínající pohodu s křikem rozmetaly.
    Absolutní klid nastal na pískovišti jen v okamžiku, kdy k pískovišti přiběhl veliký štěkající pes. Všechny děti bez rozdílu okamžitě zanechaly sporů a šarvátek, zapomněly na hračky a ztichly, přitulily se k sobě, některé začaly vzlykat. Než jsem mohl zasáhnout pes utekl. Jakmile nebezpečí pominulo, pustily se okamžitě s křikem a vervou do předchozích činností.
    Zásadní rozdíly v mentalitě dětí a dospělých jsem nepostřehl. Snad jen nedostatek životních zkušeností se u dětí projevil tím, že na pískovišti nezazněl jediný zásadní projev nebo nezvratitelná moudra a většina šla za svým cílem přímo, bez rafinovaně zastíracích manévrů. V případě jakýchkoliv osobních neúspěchů v boji o místo nebo hračku, děti bezelstně prozrazovaly "Já to na tebe řeknu".
Pokud to něco někomu připomíná, tak se nemýlí.

Zdeněk Hromas

Předmět: VOLBY 2014

Vážení spoluobčané,
kladu si otázku, jak je možné, když lze měnit v Železném Brodě dlouhodobě politiku na přívětivější, selským rozumem pochopitelnější, občanské společnosti prospěšnější, se mnozí voliči, podle mého názoru, nějakým záhadným způsobem nechávají přesvědčit, že všechny podobné atributy zajistí i někteří politici, kteří v minulosti dokázali opak. Není také ani nikterak těžké sestavit natolik úžasný a podbízivý volební program, „že by mámo byl hřích, ho nevolit“. Politici za nimiž jsou prokazatelně kladné výsledky, jsou na druhou stranu mnohdy, skrytě i otevřeně osobními záležitostmi diskreditováni, kriminalizováni apod. Rozumím snaze kandidátů, politických stran a seskupení o co největší úspěch v komunálních volbách, nicméně si nejsem jist, zda-li si ho všichni (dle prokazatelných indícií) zaslouží. Zda-li např. jejich dosavadní politická dráha dává záruku poctivé a smysluplné práce pro město. Nedávno jsem někde vzpomenul, že nechci hodnotit ničí charakter, či vyznávané hodnoty a priority, kromě těch, kteří mají odvahu mne zastupovat. Věřím, že se v říjnových volbách nenaplní v Železném Brodě citát Santayana George, „Kdo si nepamatuje minulost, je odsouzen k jejímu opakování“. I proto spolupracuji s neziskovými organizacemi zabývajícími se korupcí a transparentností ve státní správě, stejně jako s nevládní organizací Rekonstrukce státu. Nezapírám, jsem příznivcem seskupení „Změna pro občany“ a není to motivováno příbuzenskými či jinými vztahy, ale dlouhodobým zájmem o fungování státní správy nejen v Železném Brodě. Vím, že podobná prohlášení vyvolávají vlnu emocí a mnohdy i nenávistných reakcí, nicméně berte to tak, že se jedná o můj osobní soukromý názor, bez politického zadání. Mám totiž za to, že jakékoliv téma či názor se k zamyšlení může hodit, pokud ne pak stačí jen zahodit.
Přeji šťastnou ruku a hodně zdraví
Zdeněk Hromas   
Počet příspěvků: 54 zobrazené: 21 - 30
< 1 2 3 4 5 >> >