Vše o Železném Brodě

VOLBY 2014

Počet příspěvků: 54 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: VOLBY 2014

Zdravím všechny.
Tak se mohu „pyšnit“ novým titulem od p. starosty Jakubičky,
udavač – („honoris causa“)?
http://www.zeleznybrod.cz/cz/diskuse/vse-zeleznem-brode/?pId=741
( Datum: 26.09.2014 11:56 Předmět: Komunální volby a diskuzní fórum?)

Přemýšlím tedy o významu tohoto slova, mimochodem mi to připadá trochu „blbá káva“. Není to náhodou tak, že udání, udavačství je hanlivé označení pro podání oznámení (trestní) nebo oznámení nějakého stavu, skutku či činu někým (udavačem) nejčastěji anonymním nebo v utajení? Zpravidla bývá pak spojováno s diktaturou nebo totalitními systémy a nejčastěji směřuje k výkonné moci (zpravidla jednostranné) a označuje jako původce skutku někoho či něco s opačnými názory či ideologií.
V demokratické společnosti (za kterou mimochodem považuji i tu naši – alespoň doposud) má být přeci přáním i povinností každého občana (vedoucí představitele nevyjímaje) dodržování přijatých pravidel, norem a zákonů. V případě nějakého porušení takovýchto pravidel má občan právo ale dokonce i povinnost dožadovat se vysvětlení, zasadit se o upuštění od tohoto jednání
a vyžadovat následné zjednání nápravy. Vedoucí představitelé by pak měli být o krok napřed
a jít vždy příkladem (což je asi zde u nás utopie).
http://www.zeleznybrod.cz/cz/diskuse/vse-zeleznem-brode/?pId=1093
( Datum: 23.09.2014 00:14 Předmět: VOLBY 2014)

Netvrdím, že každý je neomylný, ale v případě nevědomého pochybení, by dotyčný měl umět vyvodit patřičné závěry a stav se pokusit napravit. Minimálně omluvou a pokud je to proveditelné
i činem.
Jiná situace je u případu vědomého porušení nějakých norem, kdy dotyčný zapírá, mlží a není ochoten tento nenormální stav uznat a dokonce ani napravit. Zde je pak potřeba přemýšlet o morálních hodnotách…
Namísto přiznání pochybení a omluvy – osočení z „udavačství“… Zajímavá úvaha… (Asi jako násilník, který při přepadení sám dojde k újmě na zdraví ale požaduje po napadeném „satisfakci“).
Takovýto stav chceme???

Slunce v duši.

Ernesto Malafarina st.

Předmět: VOLBY 2014

Vážená paní Kortanová
V jednom z prvních příspěvků píšu, že pan Hromas je jen podporovatel. Který se nechal fotit na bibloardy a udělal ze sebe jednu z tváří hnutí. 

Nepodsouvejte mi něco, co jsem neřekl. Nic o jednodušších Broďácích jsem neřekl, jen prostě konstatuji, že lidé se rozhodují podle tváří. A to platí v jakémkoli stupni politiky. 

Já mám již vybráno, koho budu v letošních volbách volit. Ale samozřejmě neznám každého kandidáta, takže budu logicky předpokládat, že kdyby se na nějakém bilboardu někdo objevil, že je s hnutím, stranou oficiálně spjat. Tak jako pan Hromas. A nemohu ani třeba vědět, že ten člověk osobně nekandiduje, jen se nechal někde oficiálně zvěčnit.

Všchny hnutí, strany kandidujicí v těchto volbách nabízejí víceméně to stejné. Takže stejně bude záviset hlavně na osobních sympatiích. Koho znám z osobního života, zda mu mohu věřit. Zda je za ním nějaký ten kus práce. 

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Tribučku,

pana Hromase nikdo volit nemůže, ať je vyfocen kdekoli, jednoduše proto, že není kandidátem voleb. Máte v tom malinko chaos. To, kdo je kandidátem a kdo podporovatelem si můžete zjistit nejlépe na webových stránkách Občanů pro změnu a nebo na Facebooku.

Nebojím se, že by Broďáci byli tak jednoduší, aby volili jen podle "ksichtu na fotce". Vědí, za kým je vidět práce a kdo vede jen ty hospodské řeči...

Předmět: VOLBY 2014

Vážená paní Kortanová
Já Vás žádného občanského práva na cokoliv přeci nezbavuji. Jen se Vy, nemůžete zbavit osobní odpovědnosti, za své činy.

Nevím, kam jste v podpoře hnutí zašla Vy, ale pokud se pan Hromas nechá fotit i na předvolební bilboard, tak se prostě mění z postavy soukromé, na veřejnou. Nastane ta situace, o které já nevěděl, ale o několik příspěvků výše ji popsal. Že voliči se rozhodují také podle tváří. Popsal jsem tam situaci, kdy si někdo všimne pana Hromase na volebním bilboardu na Cristalu a podle toho, že " ho znal, pracoval s ním atd, atd" ho bude volit.

A pan Hromas mi tuhle situaci potvrdil v tom odkazu co mi dal a já sem z něj dal citaci. Kde sám pan Hromas píše, že bude  přesvědčovat lidi kteří ho znají a doufá že na něj dají. To již nemá se soukromou osobou nic společného. To je prostě předvolební agitace v rámci nějakého subjektu. A podsouvání té myšenky"Já jsem slušný, přeci bych se nespojil s nějakým lumpme. Znáš mě, vol je" Proto se strany snaží ve svých kampaních zapojit známé osobnosti z veřejného života, aby pro ně učinkovali v předvolebních šotech, objížděli s nimi mítinky. 

Je rozdíl, pokud sedí občan v hospodě a bude říkat koho bude volit a proč ho bude volit, než když se dá veřejně vystavit na plakáty a říkat koho bude volit a proč ho bude volit. Již to nejsou ty hospodské řeči, ale prostě slova nekoho, kdo na voliče zhlíží z předvolebních plakátů. A  protože na tom plakátu je také nějaký název nějakého hnutí, tak se ten člověkstává oficiální součástí toho projektu. Z toho prostě nemůžete vycouvat.

Předmět: VOLBY 2014

Dobrý večer všem,

zaujal mě v diskusi uvedený názor pana Tribučka, totiž že člověk, který veřejně vyjádřil své sympatie a podporu sdružení nezávislých kandidátů, přestává být nepolitikem a jeho názory nemohou být zkrátka názorem občana, bez politické objednávky.

Zajímá mě to, protože i já jsem se (samozřejmě dobrovolně) přidala k podporovatelům Občanů pro změnu. Stejně jako před čtyřmi roky.

A trvám na tom, že vyjádření sympatií a podpory komukoli ve volbách (a to jakýchkoli) nikoho nemůže zbavit jeho občanského práva vyjádřit svůj názor na cokoli. 

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Hromasi
Děkuji za typ. Hned jsem objevil něco co potvrzuje má slova. Cituji Vás: "Proto se jako sympatizant zapojím do předvolební kampaně podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Mám na mysli volební výzvy přátelům z Libereckého kraje, kteří mě znají a doufám, že na mně i dají"
A tohle není rovnou agitace za nějakou politickou stranu, nebo hnutí?Jak jinak to chcete nazvat? Přesvědčujete lidi, aby někoho volili, napíšete to a přesto nemám pravdu? To je to o čem jsem psal výše. Aktivně ovliv%nujete lidi,aby někoho volili. To již není jen soukromí názor. 

Předmět: VOLBY 2014

Pane Tribučku, opravdu se domníváte, že sympatizanti čehokoliv, vyfoceni na čemkoliv, přestávají být svéprávnými soukromými osobami, bez vlastních myšlenek a názorů? Já přece nepopírám sympatie ke Změně pro občany, nicméně vás mohu ujistit, že si s většinou netykám, nedostávám politická zadání a nejsem jí nikterak zavázán. Prostě když se mi něco líbí nebo nelíbí, tak neváhám a podpořím nebo zkritizuji, za což jsem samozřejmě ochoten nést osobní odpovědnost, ale rozhodně bych si netroufl jiným určovat jakékoliv hranice. Pokud by Vás to opravdu zajímalo, doporučuji navštívit  např. http://www.nasliberec.cz/  (OBČANSKÝ A PROTIKORUPČNÍ WEB) zadat do kolonky hledat mé jméno a zjistit, jaké příspěvky jsem tam kdy publikoval, jakých diskusí se zúčastnil a zda jsem někdy zastupoval stranu či hnutí.
Jak jsem Vám už předeslal, Rudé právo jsem nikdy, do svých 67 let jako celoživotní nestraník neodebíral, tak se nedivte, že ho nemám tak pod kůží.
Mějte se hezky.

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Hromasi
Ano, jsem poměrně háklivý na jméno. Již proto, že pokud někomu s kým diskutuji nestojím ani za správné opsaní, jak mu mám věřit toho váženého pána.

Čeština má spoustu přísloví. A jedno je tak nějak zrovna k vašemu případu. Nejde sedět jednou prdelí na dvouch židlích. 

Není možné být jen tím osobním, soukromým hlasem, když jste se stal, předpokládám dobrovolně, jednou z mediálních tváři hnutí Ať se Vám to líbí, nebo ne, tak jste tím překročil prostě hranici od soukromé osoby, která si může říci že je to jen jeho názor, k osobě politicky angažované. Sice nekandidující, ale na bilboardu, na stránkách hnutí.

A s tím souvisí i Vaše osobní zodpovědnost, kterou máte. Lidé se u voleb rozhodují všelijak. A jednou z rozhodovacích voleb jsou také známé tváře. Uvidí Vás a řeknou si:" jé toho já znám, dělal jsem s ním, chodils ním na pivo, okopával zahrádku, či kdesi cosi, toho budu volit." Vy jste se nechal fotit na propagaci tohoto hnutí, takže se opravdu již nedá mluvit o tom, že jste politicky neangažován. A tím pádem Vaše slova zde, nemohou být brána, jako slova soukromá, nepolitika, bez politického zadání.

A k Rudému Právu. Tam také zaznívala pravda podobně vylepšená a upravená, jak se to hodilo. Tak jak ji prezentujete zde Vy.


Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Tribučku, každého z nás zřejmě nejvíc tíží něco jiného. Pokud Vám mohu ulehčit, omlouvám se za nesprávné uvedení vašeho příjmení.
Informace máte přesné, podporu Změny pro občany neskrývám, nicméně tvrdím, že všechny mnou podepsané texty, jsou osobním názorem, bez jakýchkoliv zadání.
Rudé Právo jsem v životě neodebíral, možná i proto jsem Vaším závěrem poněkud zaskočen.
Hezký den.  

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Hromasi
Začnu tím, co mě tíží nejvíc. Je takový problém, správně opsat jméno jiného člověka? Neměl by být, že ano?

A nebojte se, dočítám dobře. Jen mě konec Vašeho příspěvku nějak vrtal v hlavě. 
Opravdu chce člověk, který je u toho zmiňovaného politického hnutí uveden na stránkách přímo mezi vyvolenými podporovateli. Člověk který je dle mých informací jeden z těch, co chce zachránit Cristal vyfocen přímo na bilboradu. Opravdu chce tento člověk jiné přesvědčovat o tom, že :"  že se jedná o můj osobní soukromý názor, bez politického zadání"
 Rudé Právo hadr. No fuj
Počet příspěvků: 54 zobrazené: 11 - 20
< 1 2 3 4 5 >> >