Vše o Železném Brodě

VOLBY 2014

Počet příspěvků: 54 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >

Předmět: VOLBY 2014

Zdravím diskusní fórum.
Zajímalo by mě, zda reklamní poutače,tzv.banery sdružení „OBČANÉ PRO ZMĚNU“, které se objevily
v Železném Brodě (Malé náměstí, ul. Štefánikova, ul. Masarykova, na Pelechově a v neposlední řadě na hotelu Cristal na náměstí 3.května) splňují všechny požadavky platné legislativy, tj. potřebná povolení k umístění na takto dopravně frekventovaných místech včetně souhlasných stanovisek všech zůčastněných a dotčených subjektů.
Děkuji za odpověď z kompetentních míst.
Ernesto Malafarina starší.

Předmět: VOLBY 2014

Mně by zajímalo, 
jestli platí za místo,
a z jakých peněz to je celé financováno? :)

Předmět: VOLBY 2014

Dobrý den,

všechny transparenty jsou vyvěšeny za naprosto stejných pravidel jako všechny ostatní v Brodě.
Možná si vzpomenete, že na podobných místech visely i před minulými volbami...

Všech šest transparentů stálo 22 200 Kč. Zaplatil jsem je já osobně. Místo na transparenty na šroubárně, na stodole, na zdi obchodu na Rynku, u supermarketu Na Vápence a na elektře jsou poskytnuty vlastníky objektů zdarma. Na Cristale platíme nájemné.

Díky za zájem o naši kampaň. Je vidět, že je účinná.

Hezký den,

André Jakubička 

Předmět: VOLBY 2014

Dobrý večer,

Tak jsme tu probrali financování předvolební kampaně.

Kde visí transparenty  je otázka druhá. To, že na stejném místě a za stejných pravidel, jako předchozí volby, mne tak nějak moc nezajímá.

Mne spíše zajímá, jestli máte pane starosto potřebná povolení od všech úřadů na vyvěšení takto velkých transparentů.

Prosím o odpověď. Jelikož jsem dnes se na určitých odborech byla zeptat,

zdali jste si Vy nebo vaše strana o povolení žádala a zdali bylo Vaší žádosti vyhověno a za jakých podmínek. Dále by mne zajímalo, jestli máte opravdu souhlas majitelů ploch, a seznámil jste všechny tyto majitele, co chcete na jejich objekty vyvěsit .

Předmět: Re: VOLBY 2014

Vážený pane starosto,
pan Petr Vacek se mé ženy před skleněným městečkem ptal jestli by si k nám ´MOHL NĚCO POVĚSIT NA ČTYŘI HŘEBÍČKY
ZAPOMĚL OVŠEM UPŘESNIT CO
Myslela si že půjde o reklamu  obchodního charakteru, nikoliv politického.
Takže to tam pověsili bez dovolení majitele, protože ani s obsahem, ale ani s velikostí nesouhlasíme, jelikož jsme nebyli seznámeni o obsahu ani o velikosti dopředu.
Politickou reklamu na domě nechci a TÍMTO VÁS ŽÁDÁM O ODSTRANĚNÍ
Vladimír Vetlý

Předmět: VOLBY 2014

Zdravím návštěvníky DF.
Tak a jsme přesně u jádra problému, který neustále opakuji v různých obměnách:
zde je totiž vzorový, dokonce bych řekl ukázkový případ toho, co jsem již několikrát označil za „aroganci a úřednickou nabubřelost“, jedním vyjádřením „autokratické chování vedení naší radnice“ resp. nejvyššího vedení. Je to ukázka pohrdání právem, pohrdání občanem a svévolné přivlastňování si nároku na jednostranné rozhodování. Postoj absolutně nevhodný a nepřípustný pro nejvyšší a nejváženější místa ve vedení města.
Na moji jasnou a věcnou otázku: „Zajímalo by mě, zda reklamní poutače,tzv.banery ……….... ……splňují všechny požadavky platné legislativy, tj. potřebná povolení k umístění na takto dopravně frekventovaných místech včetně souhlasných stanovisek všech zúčastněných a dotčených subjektů. „ (zde na DF 23.09.2014, 00:14) jsem tak jako obvykle nedostal konkrétní odpověď. Namísto toho vyhýbavá odpověď p. starosty 24.09.2014, 10:59.
Přirovnal bych to k situaci, kdy vás - automobilistu zastaví silniční kontrola a na její požadavek předložit řidičské oprávnění a doklady od vozidla odpovíte něco v tomto duchu: „jezdím stejným způsobem jako ostatní, již minule jsem tudy projel, auto v ceně tolik a tolik Kč jsem si zaplatil já osobně, zimní pneu mi kupují přátelé a známí, benzin si platím. Díky za Váš zájem a hezký den, já odjíždím.“
Umím si představit, co by asi následovalo.
Vážení spoluobčané, přemýšlejte dobře o tom, koho si zvolíte na příští období do vedení radnice našeho města. Je to jen Vaše volba. Pečlivě zvažujte každé jméno; na jednu misku vah dejte upřímnost (ta někdy může být i bolestivější), loajalitu k městu, zkušenost osobní či Vašich přátel;
na druhou pak faleš, přetvářku, prospěchářství, snahu podbízet se a kupovat si přízeň. Ostatně všechna tato několika generační lidová moudrost je zapsána v mnoha krásných a poučných pohádkách. K tomu, aby se člověk správně rozhodl, stačí i tzv. „selský rozum“.
Nenechme si vzít naše město, nenechme si vzít možnost svobodně se vyjádřit k problémům a diskutovat o možných řešeních. Nenechme si vnucovat, co je nám cizí.
Prosím Vás závěrem o dvě věci:
1. Přijďte v co největším počtu k volbám a „neházejte flintu do žita“. Je to velmi důležité.
2. Pokud to je pro Vás jen trochu možné, volte Vámi vybranou celou kandidátku. (Obdélníček nahoře, u názvu volebního uskupení. „Kroužkováním“ jednotlivých kandidátů v podstatě oslabujete pozici sdružení nezávislých kandidátů. Vysvětlení je otištěno
na mém fb. profilu – a bylo sdíleno i jinými).

Slunce v duši Všem.

Ernesto Malafarina st.

Předmět: VOLBY 2014

Dobrý den,

pro účely umisťování informačních a reklamních zařízení (transparenty, banery....) není MěÚ odbor dopravy v Železném Brodě místně příslušný a proto nedává souhlas, nebo nesouhlas s jejich umístěním.

S přáním hezkého dne M.R.

Předmět: VOLBY 2014

Vážený pane Vetlý,

věřím, že se jedná o nedorozumnění, které se brzy vysvětlí.
Požádal jsem o reakci p. Petra Vacka, který u celé akce byl. Bude na Vaši připomínku reagovat.

S pozdravem

André Jakubička

Předmět: VOLBY 2014

Dobrý den.
Domnívám se, že voliči by měli dát na misku vah nikoliv osobní animozity a subjektivní hodnocení charakterů jednotlivých kandidátů, ale zcela konkrétní věcí, které se jich osobně dotkly, dotýkají a kolem sebe každodenně vidí. Věci na které nemá vliv to, že někdo má lepší vyjadřovací schopnosti, někdo horší. Každý z nás vyznává poněkud jiné hodnoty i jejich pořadí, nicméně selský rozum mi však říká, že čtyři roky je příliš krátká doba na trvalou změnu směrem k opravdu přívětivému městu. Nezapírám, jsem sympatizantem hnutí Občané pro změnu, a vážím si téměř všech, kteří mají odvahu jít do politiky, byť komunální. Zjišťoval jsem, od přátel z neziskových organizací zabývajících se korupcí, stav v současné ŽB koalici. Byl jsem ujištěn, že správa věcí veřejných v Železném Brodě je správou věcí veřejných a nikoliv osobních tak, jak je mnohde zvykem. Nechci vyjmenovávat co se v Brodě za poslední čtyři roky povedlo a co by se ještě povést mohlo. Vím, nastává ta vypjatá předvolební doba, kdy se voliči dozvědí o co přijdou, pokud nezvolí právě toho či onoho kandidáta, ten, či onen, politický subjekt. Scénář je před každými volbami šablonovitě shodný. Soupeře je třeba zdiskreditovat a odhalit jejich „bezpáteřnost, faleš, přetvářku, prospěchářství, snahu podbízet se a kupovat si přízeň“. Naštěstí jsou tu kandidáti, se „zkušenostmi osobními či jejich přátel, upřímní a loajální k městu“. Nemám strach o Železný Brod, tam kde cca 1200 lidí našlo po totálním krachu ŽBS uplatnění na trhu práce, si jistě voliči položí na misku vah ty správné hodnoty.
Přeji všem šťastnou ruku.
Zdeněk Hromas  

Předmět: VOLBY 2014

Díky za ty slova pane Hromasi,

pane Vetlý, zastavím se zítra za Vámi.
Zatím nashledanou.

André Jakubička
Počet příspěvků: 54 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 3 4 5 >> >