Vše o Železném Brodě

Skleněné městečko 2012

Počet příspěvků: 2 zobrazené: 1 - 2

Předmět: Skleněné městečko 2012

Právě skončil další ročník Skleněného městečka. Mám pocit, že se opravdu povedl. Měl tak bohatý program, že není v silách jednotlivce, aby vše zajímavé stihnul. 
Akci určitě prospělo její časové rozšíření - kulturní program od pátečního podvečera a v sobotu až hluboko do noci. Myslím, že i výběr hlavního hudebního taháku - skupiny Laura a její tygři - byl šťastně zvolen.
Ale snad nejvíce mě těší, že kulturní aktivity už spontánně přerůstají od oficiálních pořadatelů (hlavně města a sklářské školy) do občanských aktivit takzvaně "zdola", například do Sklářského dojezdu s  koncertem místních kapel v Inu.
 Zdá se, že Broďáci už vzali Skleněné městečko za své. A snad to není jen dojem můj, že Brod v poslední době nadějně kulturně ožívá.

Předmět: Skleněné městečko 2012

Skleněné městečko již 15. - 16. 9.2012

Vážení spoluobčané,
rád bych vás pozval na VI. ročník naší nejvýznamnější městské akce – na Skleněné městečko, které připadá na 3. zářijový víkend, tj. na 15. – 16. září. Tato akce prezentuje naše město takové jaké je – sklářské. I přes tzv. krizi v tomto oboru zde stále zde máme desítky firem, které často úspěšně fungují, máme zde 1. českou sklářskou školu vysoké úrovně anebo sklářské muzeum pyšnící se galerií prof. Libenského a ak.soch. pí. Brychtové. To vše dává našemu městu vyjímečnost, a tu vám o tomto víkendu chceme představit společně se spoluorganizátory – sklářskou školou, Občanskou besedou a místními sklářskými firmami.

Slavnostní zahájení proběhne tradičně na hlavním schodišti sklářské školy v sobotu 15. září od 9 hod.
Záštitu nad letošním ročníkem převzala Ing. Eva Bartoňová, náměstkyně ministra školství, která má k našemu městu vřelý vztah a prožila zde své mládí. Díky dotaci získané od Ministerstva kultury ve výši 350 tis. Kč se podaří letos akci významně posunout a obohatit o mnoho novinek. Detailní program naleznete webu www.sklenenemestecko.cz .

Těším se na setkání s vámi na Skleněném městečku 2012!

André Jakubička
starosta Města
Počet příspěvků: 2 zobrazené: 1 - 2