Eva tropí hlouposti - sobota 1. března od 15 hodin

home > Turista > Kam za kulturou > Městské divadlo > Eva tropí hlouposti - sobota 1. března od 15 hodin

 

Zájezd pořádá IKS Železný Brod ve spolupráci s ČČK Hrubá Horka.
Odjezd v 8.15 hodin z Hrubé Horky, v 8.30 hodin ze Železného Brodu (nám. 3. května – před budovou „B“ MěÚ Železný Brod).

Cena za představení vč. jízdného: 480 Kč

Závazné přihlášky na TIC Železný Brod (484 353 333, info@zelbrod.cz) nebo u p. Šírkové (775 295 931) nejpozději do 25. 2. 2014.

Fan Vavřincová: Eva tropí hlouposti
režie: Pavel Šimák

Příběh o rozjívené dívce, která tropí jednu hloupost za druhou, ale k překvapení všech se zamiluje a snad konečně „dostane rozum“.

Eva přijede navštívit svou tetičkou Pa, která bude mít narozeniny. Tetiným přáním je získat návod na pěstování odrůdy růže, kterou vyšlechtil její soused továrník Záhorský. Se sousedem však nemá přátelské vztahy. Eva předstírá, že se uchází o místo sekretářky a návod na pěstování růže ukradne. Do domu Záhorských se také dostane Evin bratr Michal, který je zamilovaný do Elišky, dcery Záhorských. Eva se zamiluje do tajemníka Záhorských Jiřího Kučery, který se však ve skutečnosti do rodiny vloudil proto, aby získal zpět dříve odcizený rodinný šperk. Když Eva tetě přinese návod na pěstování růže, zjistí, že teta ho má už týden od své mladé přítelkyně Elišky Záhorské. Eva návod vrátí zpět. Nakonec vše dobře dopadne, Záhorští se spřátelí s Evinou tetou a sami jí návod na pěstování jejich růže dají, šperk je vrácen, Michal se zasnoubí s Eliškou a Eva se dá dohromady s Jiřím.

Divadlo Na Fidlovačce chce inscenací „Eva tropí hlouposti“ připomenout skvělou českou autorku Fan Vavřincovou, zakladatelku žánru crazy komedie, právě jejím stěžejním dílem.

Hrají: Marie Doležalová, Denny Ratajský, Ludmila Molínová, Aneta Krejčíková, Pavel Nečas, Martina Randová, Daniel Rous, Zdeněk Maryška, Lukáš Rous, David Hák