Železnobrodský jarmark 2016

home > Občan > Aktuálně > Novinky > aktuálně > Železnobrodský jarmark 2016
05.02.2016
Uveřejňujeme výsledky ankety a další užitečné informace.

 

V Železném Brodě se mohlo do konce ledna hlasovat o podobě Jarmarku 2016. Do veřejné ankety bylo zasláno celkem 612 hlasů a ze tří možných variant zvítězil s počtem 400 hlasů Jarmark v rozsahu, který známe z let minulých. Je vidět, že Broďáci nechtějí změny, i když se našli příznivci zjednodušené varianty Jarmarku na jednom břehu řeky Jizery, kterou město použilo v loňském roce kvůli rekonstrukci mostu. Anketa se nesetkala s očekávaným zájmem občanů, nicméně radnice věří, že se jedná o reprezentativní vzorek a hlasující tak vyjadřují názor většiny obyvatel města.

Těšit se tedy letos můžeme na spousty atrakcí – na náměstí 3. května, na Jiráskově nábřeží, na hasičském cvičišti a u tenisových kurtů. Od 1. 3. do 30. 3. 2016 budou moci přihlašovat své stánky doboví prodejci – pro ty bude určena zóna od mostu na nábřeží Obránců míru po Malé náměstí. Komerční prodejci si svá místa mohou zarezervovat od 1. 4. 2016 na služebně Městské policie – jejich stánky budou rozmístěny na Jiráskově nábřeží a na nábřeží Obránců míru od zvonice u kostela sv. Jakuba Většího dále směrem k fotbalovému hřišti. Ceny za pronájem stánkového místa budou zachovány: dobové stánky 500 Kč/3 dny, komerční stánky 700 Kč/1 den. Opakovaným nešvarem při pořádání velkých akcí na Malém náměstí je odklon autodopravy z tohoto sektoru. V době rekonstrukce mostu se osvědčil obousměrný provoz v Husově ulici – radnice se proto přiklání k úplnému uzavření silnice na nábřeží Obránců míru a k zobousměrnění Husovy ulice.

Aktuálně se pilně pracuje na kulturním programu, který bude jako vždy připraven na Malém náměstí. Rozhodně se máte na co těšit, ale prozatím nebudeme více prozrazovat. Předpokládáme, že se nám podaří zajistit takový kulturní program, aby si na své přišli mladší i starší návštěvníci. Víme, že Jarmark je zásahem do režimu chodu města, ale na druhou stranu je určitým fenoménem, který k městu už dlouhodobě patří. Tak ať se nám vydaří!

Brzy vás budeme dále informovat a již nyní se těšíme na setkání na Železnobrodském jarmarku v termínu 3. – 5. 6. 2016.

 

Mgr. František Lufinka, starosta města

Mgr. Ivan Mališ, místostarosta města