Brody utužují spolupráci

home > Občan > Aktuálně > Novinky > aktuálně > Brody utužují spolupráci
21.01.2016
Ve středu 13. ledna 2016 navštívili Železný Brod zástupci měst Havlíčkův a Český Brod.

Milé neformální setkání proběhlo v rámci vernisáže výstavy 3. ročníku fotosoutěže „Brody v Brodě“, která se uskutečnila v Městské galerii Vlastimila Rady. Cílem celého projektu je nejen podnítit místní amatérské fotografy, aby fotili a zveřejnili svá díla, ale také prohloubení a utužování partnerství mezi městy, která mají ve svém názvu Brod. 

Vedení města Železný Brod a zástupci Brodů při setkání pohovořili na téma další možné spolupráce a podělili se o své zkušenosti z oblasti veřejné správy. Jako zpestření byla pro návštěvu připravena komentovaná prohlídka sklářské školy a městského divadla. Nově naplánovanou společnou akcí je „Sportovní klání Brodů“, jehož první ročník se uskuteční v červnu tohoto roku ve Vyšším Brodě a kam i železnobrodská radnice hodlá vyslat své zástupce. 

Do fotosoutěže „Brody v Brodě“ bylo v roce 2015 zasláno celkem 280 fotografií. Z Železného Brodu se nejlépe umístili Radek Votoček a Lenka Klimentová. Výstava potrvá v Městské galerii Vlastimila Rady do 31. ledna 2016. Jste co nejsrdečněji zváni. Více informací a fotografie k nahlédnutí na www.fotobrody.cz.

Jsme velmi rádi, že udržujeme kontakt s ostatními Brody a věříme, že naše spolupráce má budoucí potenciál. Prostřednictvím výstavy se ukázalo, že je v našich městech mnoho nadšených a talentovaných fotografů. Postupem času se nám vytvoří databáze překrásných fotografií, které uchovají památku na krásy a dění v našich městech. Budeme podporovat a těšit se na další ročníky výstavy „Brody v Brodě“ i na nové projekty.

 

František Lufinka, starosta

Ivan Mališ, místostarosta