Vše o Železném Brodě

Závady v dopravním značení.

Počet příspěvků: 17 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Závady v dopravním značení.

Omlouvám se, že jsem někomu sebral práci. Tu parkovací značku u budovy B jsem si dovolil narovnat. Trošku jsem zabral rukama. Je možné, že další ohnutí nevydrží a skácí se k zemi. Další vohnulá cedule je na přechodu k Lídlu.
Mám se tu zmínit, že cesta na Spořilov, kolem trubky jako zábradlí, je při mrazech neschůdná. Kolem zábradlí je dlouhý rygol a v něm tekoucí voda zamrzá a nejde tudy chodit. 
Některé cedule a značky, po městě, jsou buď zarostlé vegetací nebo špinavé. Vlastně i v přilehlých obcích.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Opravil-upravil bych svůj příspěvek z 31.01.2022.
Tak z té spodní cedule Pěší zóna nebyl sejmut ten černý krycí pytel. Jen u té horní pod hřbitovem. 
Před  budovou B na náměstí je zase nabouraná tyč od značky Parkoviště. Buď by se mělo na ty drcance reagovat rychleji, nebo tu značku prostě umístit blíže k budově z dostřelu parkujících aut.
Na Jiráskově nábřeží stále chybí krycí mřížky na odpadních kanalizačních rýnách. Jak do nich vjede cyklista, hrozí tam docela karambol. Dá to někdo konečně do pořádku?
Na Koberovské ulici jsou stále velmi staré a ve špatném stavu kaštany. Nemohly by se ořezat aspoň ty větve, co dosahují nad vozovku. Zřícení některých velkých větví je určitě hodně nebezpečné všem, co tam tudy chodí a jezdí na a v čemkoli.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Z KSSLK mi přišlo vyjádření k žádosti o změnu dopravního značení.

Panu Medkovi jsem pak odepsal:

Požadavek na změnu dopravního značení jsem poslal i na městský úřad.
Tam je zřejmě oblíbený a osvědčený postup podle Červené královny, já jsem zase zastáncem Mírného pokroku v mezích zákona. Takže je mezi našimi názory droboulinký rozdíl.


Předmět: Závady v dopravním značení.

Zdravím. Reaguji na příspěvek pana Mgr. Martina Řeháka.
Našel jsem ho už toho dne 17.1.22. Děkuji za odpověď. Nebyla z nejrychlejších, ale stala se. Dneska odpoledne se dokonce stalo, že nějací pracovníci odhalili ty dvě zakryté cedule: Pěší zóna. Dobrá věc se podařila a tak je to správně.
Ještě je názor, že by od čajovny ke kostelu měl být regulérní přechod a né jen ty dva pruhy.
Další věc. Po městě je několik různých značek a cedulí, které jsou umístěny a přišroubovány poněkud nízko. Až tak, že do nich narážejí svými hlavami procházející chodci. Jedna uražená cedulka je na rohu před budovou radnice. Naproti  bývalé Baťovně. Možná že ji někdo trefil pěstí, ale mohla být zasažena  něčí hlavou.
Pod hřbitovem je částečně vyvrácená značka Hlavní ulice. Do zahrady pana Kadlece. To je vše.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Dostal jsem vyjádření k žádosti o změnu dopravního značení -Malé náměstí , Železná ulice -viz odkaz


...Zákaz odbočení z parkoviště v Husově ulici je z důvodu jednosměrnosti Husovy ulice. Jednosměrka začíná mostem přes Žernovník, resp. Na jeho levém břehu. Odbočením vpravo se dostáváte do protisměru. To bude důvod umístění této značky.


Zrušení B24a – viz výše, tato značka nepůjde zrušit. Ostatní řešení v kompetenci Krajské správy libereckého kraje.


Vjezd do Železné ulice – toto je rovněž v kompetenci Krajské správy silnic libereckého kraje. K tomuto poznámka- město má schváleno dopravní řešení změny přednosti v této části. Bude pouze záležet na termínu realizace....“



Obousměrný provoz přes most přes Žernovník (Husova ul.by zůstala jednosměrná):

Pouze jednosměrný provoz přes most přes Žernovník je popisem současného stavu, důvod toho, proč to není až od parkoviště - neznámý.

Projíždět z parkoviště u Žernovníku Husovou ulicí, křižovatkou u spořitelny, před Cristalem, před mostem, křižovatkou  na Malé náměstí a kolem kavárny Na rynku, aby se řidič dostal na totéž místo za mostkem (25m),  je z hlediska dopravy, bezpečnosti i ekologie nesmyslné a absurdní. Neznám žádný jiný důvod proti té změně - výměna jedné značky za jinou a doplnění jedné značky nové - kromě argumentu "současný stav".


Krajské správě silnic libereckého kraje jsem požadavek na změnu dopravního značení poslal 23.12..


.............................................................................................................................................


Přes Malé náměstí,od Jizery do Železné ulice jezdívám autem. Už několikrát mi tam zpoza rohu kavárny Na rynku vběhli před auto lidé, proto tam jezdím opatrně a velmi pomalu, ač je zde povolená rychlost 50km/h. Přejezdové zpomalovací pásy vůbec nemám rád, ale tohle je asi jediné místo v Brodě, kde by mohly mít opodstatnění.

Zrcadlo, v kterém by bylo vidět za roh, by také mohlo trochu pomoci, ale víme, že je tam problém i s umístěním jiných značek, jejichž tyče jsou ohýbány při couvání aut, která zde parkují.


Především by na Malém náměstí měl být dobře označený přechod pro chodce. Chodí tudy hodně dětí do školy a ty bývají někdy dost nepozorné.

Ale tohle už je téma do jiného vlákna diskuze.


Předmět: Závady v dopravním značení.

K dopravním značkám, vyznačujícím pěší zónu.
V rámci úprav povrchů v Trávníkách bylo schváleno i dopravní značení. Během realizace došlo k úpravě, která by vyřešila rychlost v Trávníkách. Jelikož se jedná o změnu oproti schválenému návrhu, bude nutné ji projednat. A protože máme příslib, že navržené řešení je možné, nechali jsme značení instalovat, ale je zakryté, jelikož není schválené.
Na schválení pracujeme, aby bylo co nejříve "legalizováno".
Až dojde k legalizaci, bude v celých Trávníkách povolená rychlost 20km/h a vjezd dovolený pouze oprávněným vozidlům.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Tak dnes k něčemu novému. Na Trávníkách se dost stavělo. Něco dláždilo a něco asfaltovalo. I parkovací pruh v místě bývalého chodníku ve Školní ulici vzniknul. Byly osazeny nové svislé značky. Nové osvětlení ulic. Je to pěkné, dobré a i dešťové vody zřejmě tečou kudy a kam mají. Jen ty obrubníkové zábrany proti zaparkování aut, pod dolním schodištěm jsou takové divné a v zimě při napadnutí sněhu překážející. Jako při odhrnování multikárou co tam jezdí z TS.
Drobnost. Neví někdo, proč jsou pod ,,Paškovými,, vedle schodiště ke kostelu a pod křižovatkou u Hřbitova, stále zakryty dvě velké cedule? Zřejmě tam jsou nově zabudovány jako začátky Pěší zóny. Poptával jsem to u několika zainteresovaných lidí, ale nikdo mi neodpověděl a nikdo s tím nic zatím neudělal. Je to tak správně, nebo to čeká na nějaký správný okamžik, kdy na to odhalení doide? (1625).

Předmět: Závady v dopravním značení.

Tak jsem se konečně v tomhle nehezkém počasí přiměl k tomu abych udělal ten obrázek  - návrh změny umístění značek.
Vytisknu to a pošlu to na místa, která by to mohla realizovat.
Nejsem si jen jistý umístěním značky č.4, jestli by neměla být o trochu dál (k severu). 
Asi mi nikdo neporadí,
stejně to zkusím.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Zrcadlo v Železné ulici, v té nejostřejší zatáčce v Brodě, by asi bylo dobré. Druhé by mohlo být u Jechovska, zvlášť kdyby se jezdilo přes mostek přes Žernovník obousměrně.
Asi by se našla i jiná místa, kde by bylo zrcadlo přínosem.
Ale všechna zrcadla stranově převracejí obraz, vypouklá zkreslují i odhad vzdálenosti, moc rád je nemám.

Kdyby zde fungovalo něco jako věcná konstruktivní diskuze o tom, jak změnit současný stav věcí k lepšímu, bylo by dobré, o věcech diskutovat. 
Jsem zvědav, přidá-li se někdo.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Zdravím.
Právně přidaný příspěvek pana Miroslava Kubína je příklad, kdy je použití druhého, velkého zrcadla u mostku  dost zmatečné. Pro odbočování ke Splzovu to pravé vůbec není potřebné, aby tam vůbec bylo. Budu se opakovat, ale pro zatočení k městu tam je už úplně zbytečné, když je při vyjetí k čáře vidět až k přechodu.  A to levé pro  zatočení  doleva je pořád špatně nastavené a ukazuje spíše odjíždějící pruh. A pořád ho není nikdo odpovědný schopen pořádně natočit. Kdo to asi je, ten velký ignorant? To pravé by rozhodně bylo více potřebné v ostré zatáčce pod Kokoškovými v Železné ulici. Tam je místo, kdy přijíždějící autobus dokáže některé řidiče dost vystrašit. Každé velké vozidlo si tam musí trochu nadjet a tím se dostávají kus do protisměru. Někdy se tam dají i potkat chodci, v té nepřehledné zatáčce při jízdě nahoru.
Počet příspěvků: 17 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >