Vše o Železném Brodě

Závady v dopravním značení.

Počet příspěvků: 17 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >

Předmět: Závady v dopravním značení.

Budu tu psát o věci, která mě zajímá a není moc a správně řešená.
Jde o dopravní značky. Kdo má průběžně sledovat, jak jsou instalované a jestli se s nimi nedělo z různých důvodů něco špatného?  Například: Jedna značka v obci Bzí. Je v zatáčce za dvěma zastávkami u Statku. Dole v zatáčce do Bzí na levé straně. Buď se uvolnila v uložení v zemi nebo dostala ránu. Další lehlá je pod Sokolovnou na pravé straně. Také levé zrcadlo naproti mostku od Penny. Sloupek dostal ránu, dlouho to tak bylo šejdrem a pak to někdo narovnal.Jenže to zrcadlo je špatně natočené a je v něm nedobrá orientace a viditelnost.
A na Malém rynku začaly výkopové práce kolem kašny. Do teď tam bylo nepsané pravidlo, že vozidla jedoucí od nábřeží do Železné ulice dávají přednost těm shora od Horecké stráně. Nové značení to nastavuje opačně. Proč? Kde mají vozidla shora přijíždějící zastavit tak, aby ty odspodu měly kudy projet? Je to tam zúžené a proto to tak bylo nepsaně nastavené.Vysvětlí to někdo a napraví ty závady někdo? Děkuji.
PS: Projektantům by se měly zabavit takové ty pomůcky co tak tady v Brodě rádi používají. Takový ty ,,křivítka,, !!

Předmět: Závady v dopravním značení.

Tak, k dnešnímu dni žádná změna. Zrcadlo ve Bzí je pořád šejdrem, ,,Hlavní ,, pod sokolovnou pořád leží v příkopě a levé zrcadlo pořád spíše ukazuje směr z Brodu na Dvírka než příjezdový směr k městu. To je ten nejdůležitější. Kdo jede z mostku k náměstí, tak to pravé zrcadlo nepotřebuje. Tzn. je tam na  matení méně zdatných řidičů. Asi by se našly lepší místa pro jeho užití. Třeba na Koberovské v zatáčce na konci roviny za domem p.uč. Chmelíka. Když do té zatáčky najíždí z jedné strany třeba autobus a naproti se objeví kluci od Chuchlíka, prý není vůbec příjemné to překvapení, když se tam navzájem potkají. Udělá s těmi věcmi někdo něco? Děkuji.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Tak pozor. Nečekal jsem, že někdo nějak odpoví, nebo dokonce něco udělá. Ale, jsem mile překvapen. Někdo zařídil, že se staly věci. Došlo k zabetonování patek těch Bzovských věcí. Zrcadla u bytovky a Hlavní pod Sokolovnou. A taky je tam hned zasadil a přišrouboval.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Ahoj.
Nebudu tu otvírat další téma, protože je tu problém, který se vleče od loňska. Zrcadlo levé u Pandy, vadně nastavené- trvá. ,,Nová,, věc: Pod zvonicí u kamenné žulové opěrné zdi, leží stará ulomená cedule zastávky pro autobus. Dali tam novou a tu starou už asi dva roky neodvezli. Před budovou ,,B,, je už několik let nabouraná cedule Parkoviště. Je dobře šejdrem. Ale, nikdo si jí za ta léta nevšimnul. Další věc: Spodní okraje po městě instalovaných značek a cedulí jsou dost nízko a vyšší lidé si o ně tlučou své hlavy. Určitě by šly posunout výš. Poslední:  V Poštovní ulici byly před lety instalovány značky o zákazu Stání. O jeho průběhu. To tam mělo platit v době, kdy na dvůr Pošty zajížděly větší náklaďáky s balíky. Mělo to docela nějakou svou logiku. Nyní už tam tyhle náklaďáky nejezdí, protože hlavní Pošta je v Turnově, odkud se veškerá pošta i listovní zásilky, vypravuji. Doručovatelé, si pro svou rozvážkovou denní dávku sami do Turnova dojíždí. Proto by se ty dvě cedule mohly oficiálně odstranit, aby nebylo ,,nutné,, řešit parkující řidiče za to jejich stání. Když už ten jejich důvod osazení pominul. Třeba.
A systém hlášení závad na Městských stránkách moc nefunguje. Jsou tam věci už léta a u mnohých je poznámka, že jsou v řešení a očividně nejsou řešeny a ani vyřešeny.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Ahoj.
Jsem zplnomocněn v této věci doplnit několik věcí. Starou zastávkovou ceduli už někdo odstranil. Nabouranou a ohnulou ceduli před budovou B už taky někdo ,,narovnal,, . Vypadá to hned lépe. Lidi říkali. Ty ostatní věci jsou pořád stejně jako dříve. Zrcadla u Pandy jsou stále docela dost špatně nastavená. Byly hned od samého začátku a jsou na tom podobně i od minulého nabourání. Je až divné, že na tuhle věc nikdo nereaguje. Zřejmě na Kraji nikdo nečte Brodskou Diskuzi a nikdo jiný jim tuto informaci nemůže zprostředkovat. Dále. Nešlo si nevšimnout, že na parkovišti před Normou neustále dochází k nabourávání leštěných okrasných kvádrů v odpočinkové zóně. Když jsem do toho drcnul já, tak byl 3 hodiny prohlížený kamerový záznam, incident nahlášený dopravní policii a mě udělena pokuta. A to jsem sám zajistil s chlapama z TS vrácení ty upadlé desky na její místo. Sám jsem to nezvládl, protože je dost těžká. Od té doby, se tam to drcání děje opakovaně, desky jsou pořád šejdrem a nikdo tuhle věc nijak vážně neřeší. Alespoň mohli odpovědní úřadové zajistit, za ten můj ,,příspěvek 2500 Kč,, , přilepení těch desek a zřídit před nimi nějakou třeba trubkovou ochranu. Takhle mi to připadá, jako vědomé nadržování ostatním  drcačům.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Zrcadla u mostku u Penny  - možná při odbočování doleva k Splzovu je dobré, že jsou dvě zrcadla vedle sebe. Ale pro toho,kdo to zde moc nezná, jsou dvě vypouklá zrcadla zkreslující odhad vzdálenosti a stranově převracející obraz zmatečným prvkem. 

 Zrcadla jsou tam kvůli tomu, že přes svodidla vybudovaná v r. 2012 není vidět. I ta původní svodidla byla lepší. Chyba je v těch svodidlech, zrcadla jsou náhradním řešením.

Vjezd do Železné ulice z Malého náměstí - také si myslím, že by tam měla být značka P7 -přednost protijedoucích vozidel. Pořád. I v čase, když se tam nic neopravuje. Každý to tu nezná a většímu autu se tam nevyhnete.


Předmět: Závady v dopravním značení.

Menší než Malé náměstí


Mezi Žernovníkem, restaurací U zvonice a uzenářstvím Bukvic je plocha, které říkám Menší než Malé náměstí. Je tam parkoviště. U lávky přes Žernovník je značka Zákaz odbočení vpravo. Proč tam je, netuším. Ví to někdo?



Snad to mělo trochu smysl, když byl ještě před kavárnou Na rynku uzoučký chodník. Ten byl ale pěkně a rozumně rozšířen, za roh je už vidět líp, jsou horší místa v Brodě.



Takže ti, kteří sem přijedou ze severovýchodní části města a přilehlého okolí, odstaví zde auto a potom chtějí jet zpátky, musí kvůli této značce projet Husovou ulicí a přes 3 nebo 4 špatné křižovatky. Místo aby přejeli přes mostek přes Žernovník, který je sice úzký, ale je to zde přehledné, i v Železné ulici je to na některých místech horší.



Pokud by tam místo zmíněné značky byla značka P7 - Přednost protijedoucích vozidel (stejná značka by asi měla být u vjezdu do Železné ulice), mělo by to smysl, na rozdíl od současného značení.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Zdravím.
Právně přidaný příspěvek pana Miroslava Kubína je příklad, kdy je použití druhého, velkého zrcadla u mostku  dost zmatečné. Pro odbočování ke Splzovu to pravé vůbec není potřebné, aby tam vůbec bylo. Budu se opakovat, ale pro zatočení k městu tam je už úplně zbytečné, když je při vyjetí k čáře vidět až k přechodu.  A to levé pro  zatočení  doleva je pořád špatně nastavené a ukazuje spíše odjíždějící pruh. A pořád ho není nikdo odpovědný schopen pořádně natočit. Kdo to asi je, ten velký ignorant? To pravé by rozhodně bylo více potřebné v ostré zatáčce pod Kokoškovými v Železné ulici. Tam je místo, kdy přijíždějící autobus dokáže některé řidiče dost vystrašit. Každé velké vozidlo si tam musí trochu nadjet a tím se dostávají kus do protisměru. Někdy se tam dají i potkat chodci, v té nepřehledné zatáčce při jízdě nahoru.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Zrcadlo v Železné ulici, v té nejostřejší zatáčce v Brodě, by asi bylo dobré. Druhé by mohlo být u Jechovska, zvlášť kdyby se jezdilo přes mostek přes Žernovník obousměrně.
Asi by se našla i jiná místa, kde by bylo zrcadlo přínosem.
Ale všechna zrcadla stranově převracejí obraz, vypouklá zkreslují i odhad vzdálenosti, moc rád je nemám.

Kdyby zde fungovalo něco jako věcná konstruktivní diskuze o tom, jak změnit současný stav věcí k lepšímu, bylo by dobré, o věcech diskutovat. 
Jsem zvědav, přidá-li se někdo.

Předmět: Závady v dopravním značení.

Tak jsem se konečně v tomhle nehezkém počasí přiměl k tomu abych udělal ten obrázek  - návrh změny umístění značek.
Vytisknu to a pošlu to na místa, která by to mohla realizovat.
Nejsem si jen jistý umístěním značky č.4, jestli by neměla být o trochu dál (k severu). 
Asi mi nikdo neporadí,
stejně to zkusím.
Počet příspěvků: 17 zobrazené: 1 - 10
< 1 2 >